UV spinduliai

Ultravioletiniai (UV) spinduliai

Kaip ir saulė, soliariumų lempos skleidžia UV spindulius. Juos sudaro trijų tipų bangos: A, B ir C.
B tipo spinduliai skatina melanino gamybą, o A spinduliai sužadina odoje jau esantį melaniną ir suteikia odai rusvą atspalvį. Trumpieji C spinduliai yra patys žalingiausi, tačiau gamtoje dėl ozono sluoksnio jie mūsų nepasiekia. C tipo spindulių soliariumų lempos neskleidžia.

Teigiamas UV spindulių poveikis

B spinduliai skatina vitamino D gamybą, aktyvuoja beta endorfinų („laimės hormonų”) gamybą, naikina įvairias bakterijas, dezinfekuoja odą, mažina kraujo spaudimą. Protingai dozuojami, saulės spinduliai sukuria savotišką Jūsų odos apsaugą nuo saulės nudegimų. Veikiant ultravioletiniams spinduliams per trumpą laiką atsiranda ir nuolat stiprėja odos savisaugos reakcija į B tipo spindulius, o norint išsiugdyti odos atsparumą A tipo spindulių poveikiui, soliariume reikėtų lankytis ilgiau − bent porą mėnesių. Todėl prieš vasaros sezoną ar keliaujant atostogauti į pietų šalis naudinga apsilankyti soliariume ir paruošti odą atostogoms paplūdimyje.
Be to, paplūdimyje nebereikės nuo ryto iki vakaro „dirbti”, kad įdegtumėte − soliariume norimas rezultatas pasiekiamas per žymiai trumpesnį laiką. Teigiamas UV spindulių poveikis pastebimas visais metų laikais.

Įdegis pavasarį užkerta kelią pavasariniam „jėgų stygiui”, gerina natūralią odos apsauginę funkciją, paruošia odą vasarai.

Įdegis rudenį prailgina vasarą, išlaiko sveiką ir pailsėjusią išvaizdą.

Įdegis vasarą paruošia odą atostogų metui, įdegti soliariume patogu žmonėms, kurie priversti atostogas praleisti mieste.

Įdegis žiemą
padeda išlaikyti puikią nuotaiką, gerina sveikatos būklę.

Neigiamas UV spindulių poveikis

Nesaikingas ar neteisingas deginimasis nenaudojant specialios įdegio kosmetikos sausina odą, nuo UV spindulių pertekliaus oda gali stipriai parausti. Odos nudegimas kenksmingas ne tik todėl, kad tas kūno vietas keletą valandų skauda, bet ir todėl, kad UV spindulių pertekliaus poveikis odai lieka visą gyvenimą: atsiranda įvairūs šlakai, suragėjimų židiniai, randeliai.

Kas geriau: saulė ar soliariumas?

Gamtoje A ir B spindulių santykis bei intensyvumas priklauso nuo įvairiausių veiksnių: dienos meto, oro užterštumo, platumos laipsnio, atspindžio nuo vandens, sniego ar smėlio. Soliariume šių spindulių santykis suderintas ir protingai dozuojamas: A spinduliai sudaro 97,7−98,5%, B spinduliai – 1,5−2,3%, o deginimosi laikas yra ribotas. Todėl daugelis dermatologų teigia, kad kaitintis soliariume gerokai saugiau nei paplūdimyje. Daugelyje prabangių kurortų galima pastebėti įdomų reiškinį − nemažai poilsiautojų, prieš eidami degintis saulėje, pasikaitina soliariume, o tik po to, pasitepę apsauginiu kremu, suka į paplūdimį. Soliariume, pasak jų, žinai, kiek ir kokių spindulių gausi, tuo tarpu saulės radioaktyvumas nuolat keičiasi.

One Comment

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *