Odos tipai

Kiek kaitintis soliariume dermatologai pataria, atsižvelgdami į odos tipą. Odos tipas sąlygoja odos toleranciją ultravioletiniams spinduliams. Kuo šviesesnė oda, tuo ji jautresnė, lengviau pažeidžiama, mažiau toleruoja saulės spindulius ir jautriau į juos reaguoja. Skirtingo odos tipo žmonės į saulės spindulius reaguoja skirtingai. Norint tinkamai degintis saulėje ir soliariume reikia žinoti savo odos tipą. Visame pasaulyje skiriami keturi odos tipai.

 

I odos tipas (apie 2% visų Vidurio Europos gyventojų): neįprastai šviesi oda, rausvi plaukai, žydros akys; šio tipo oda labai jautri ir dažnai nudega.

II odos tipas (apie 12% visų Vidurio Europos gyventojų): šviesi oda, šviesūs ar šviesiai rudi plaukai, žydros, pilkos ar žalios akys; šio tipo oda jautri ir dažnai nudega.

III odos tipas (apie 78% visų Vidurio Europos gyventojų): įprastos spalvos oda, tamsiai rudi ar rudi plaukai, pilkos ar rudos akys; šio tipo oda vidutiniškai jautri.

IV odos tipas (apie 8% visų Vidurio Europos gyventojų): rusva ar alyvmedžio spalvos oda, tamsūs plaukai ir tamsios akys; šio tipo oda beveik  nereaguoja į saulės spindulių poveikį. Mūsų krašto žmonėms būdingas III odos tipas, jie puikiai įdega.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *